Jeneratör Bakımı Neden Önemlidir?

Jeneratör bakımı yapılması ömrünü uzatır,

Jeneratör büyük güçlerde ulusal şebekenin beslenmesinde ya da bir tesisin, mekanın veya işletmenin enerjisiz kaldığı zaman devreye girerek enerji gereksinimini karşılar.

Elektrik kesintilerinde tedirgin olmamak ve etkilenmemek için, jeneratörün anında devreye girmesi gerekir. Jeneratörler sürekli çalışmadıkları için ve elektrik kesintilerinde devreye girdikleri için, düzenli bakımlarının yaptırılması ve belirli aralıklarla çalıştırılması gerekir. Jeneratör bakımları kullanım oranlarına göre, 1 aylık, 3 aylık ve 6 aylık dönemlerde yapılmalıdır. Bakımlarda muhtemel ve ileride oluşabilecek arızalara karşı önlemler alınır ve elektrik kesintilerinde zor durumda kalınmaz.

  • Jeneratör bakımının yapılması ömrünü uzatır, çalışma verimini artırır.
  • Jeneratörlerin periyodik bakımları ve kontrollerinin yapılmaması durumunda sistemin çalışması gerektiği anda ihtiyacı karşılayamama riskini oluşturur. Üretim kayıpları, satış kayıpları ,müşteri kayıpları oluşur.
  • Düzenli yapılmayan bakım neticesinde meydana gelen arızaların anlık ve geçici çözümleri işletme ve bakım maliyetlerini artırır.
  • Yerli, yabancı jeneratör üreticileri motor yağının her 6 ay da bir veya 250 saatte bir ( hangisi önce dolarsa ) değişimini öngörmekte. Filtre değişimleri motorun verimli kullanılabilir ömrünü artırmaktadır.
  • Periyodik bakımlarla jeneratör grubunun bilgileri servis kayıtlarına geçmektedir. Arıza ve genel bakım için gelen ekibin model, güç, akü modeli, yakıt seviyesi, çalışma saati bir önceki serviste neler yapıldığı bilgisi ile bilinçli olarak müdahale etmesine sebep olur.
jenerarör tamircisi
jenerarör tamircisi

Akyazı Jeneratör bakımcısı , Akyazı Jeneratör Tamiri, Akyazı Jeneratör Servisi,

Sakarya Jeneratör Tamiri, Sakarya Jeneratör Servisi,

Hendek Jeneratör bakımcısı , Hendek Jeneratör Tamiri, Hendek Jeneratör Servisi,

Karapürçek Jeneratör Tamiri, Karapürçek Jeneratör Servisi,

Geyve Jeneratör tamircisi, Geyve Jeneratör Tamiri, Geyve Jeneratör Servisi,

Arifiye Jeneratör tamiri , Arifiye Jeneratör Servisi,

Sapanca Jeneratör bakımı , Sapanca Jeneratör Tamiri,

Adapazarı Jeneratör bakımı , Adapazarı Jeneratör Tamiri,

Sitemizde bulunan blog sayfasından yararlı bilgilere ulaşabilirisiniz.